Loading...

Michal Mejstřík

Funkce: Předseda představenstva EEIP, Předseda vědeckopedagogické rady IES Fakulty sociá

Krátké představení: Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc., předseda vědeckopedagogické rady a profesor Institutu ekonomických studií při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Je specialistou na finanční trhy, podnikové finance a bankovnictví. Vystudoval ekonometrii na Vysoké škole ekonomické v Praze a svá pokročilá studia završil na London School of Economics (1990-91). Od roku 1997 je profesorem bankovnictví a firemních financí Univerzity Karlovy v Praze a v letech 1993-2010 jako ředitel pomohl vybudovat prestižní české universitní pracoviště – Institut ekonomických studií FSV UK. Ten je dle globálního žebříčku ShanghaiRanking's opakovaně v oboru Economics: 76. - 100. na světě a Finance Finance: 151. - 200. na světě, obdobně dle U.S. News Global Ranking of Universities 2019 v Economics and Business: 111. na světě. Abstraktně-logické pojetí výuky vedoucí k samostatnému řešení problémů je společně s vysokým podílem výuky v angličtině a povinným studiem v zahraničí velice příznivě přijímáno hospodářskou praxí. Řada multinacionálních společností proto zřídila na IES svá profesorská Chairs, což je v českém universitním prostředí jev zcela unikátní. Blíže viz http://ies.fsv.cuni.cz/ . Publikoval doma i v zahraničí přes 150 publikací, které jsou hojně citovány. Současně je předsedou představenstva poradenské firmy EEIP,a.s., která je kooperačním partnerem mnoha evropských bank v oblasti investičního bankovnictví i konzultačních společností. V letech 2002-2008 působil jako místopředseda dozorčí rady ve společnosti Východočeská plynárenská, a.s., jako člen v Západočeské plynárenské, a.s. a Severomoravské plynárenské, poté od roku 2009 jako předseda dozorčí rady nejprve v ČSA a v letech 2011-14 ve společnosti Český Aeroholding,a.s. Současně ve vedení Mezinárodní obchodní komory ČR (ICC CR), od 2016 člen International Business Council Retail v Innogy a honorární konsul Jižní Koreje v ČR.

Motto: "Kreativní destrukce je čas od času přirozenou součástí vývoje."

Vyjádření k účasti v porotě a podpory OCP: Svou účastí v porotě od založení Ocenění českých podnikatelek se snažím podpořit širší využití podnikatelského nadání žen, které zůstává mnohdy skryto. Sympatická je mi i objektivnost kritérií, která pomáhají odhalit další úspěšné podnikatelky.

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2020

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - Microsoft
Logo - Vodafone
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - DAQUAS

Partneři

Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - FARMAX
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - presentigo
Logo - OGILVY
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - Mediarex
Logo - FERTI CARE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - FRESH CATERING
Logo - KLIMSZ
Logo - USSPA
Logo - KETO DIET
Logo - BEWIT
Logo - RUTEX CZ
Logo - Palatinum
Logo - Palatinum
Logo - Vinařství Maláník - Osička
Logo - ADVANCED MEDICAL SOLUTIONS
Logo - Hotel Studánka****
Logo - ESTHÉ LASER CLINIC

Partneři slavnostního dne

Logo - Volvo Car Czech Republic s.r.o.
Logo - Franck Provost Česká republika

Mediální partner

Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Age
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - MLADÁ FRONTA
Logo - FIRST CLASS
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP