Loading...

AUTOCONT CZ: Vývoj technologií napomáhá trendu outsourcingu IT služeb

23.07.2018

Firmy budou stále častěji předávat starost o své IT odborníkům, externím společnostem, předpovídá v rozhovoru Aleš Hrdlička, vedoucí týmu akvizičních obchodníků společnosti AUTOCONT CZ, který byl hostem regionálního setkání projektu Ocenění Českých Podnikatelek v Brně.

Představte nám, prosím, společnost AUTOCONT. Jaké služby podnikatelům nabízíte?

Jsme ryze česká soukromá společnost, která se již více než 25 let pohybuje na českém a slovenském trhu a úspěšně zavádí a provozuje užitečné informační technologie. V jednoduchosti lze říci, že se zaměřujeme na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu.

Kdo jsou Vaši nejčastější zákazníci? Pro koho jsou Vaše služby vhodné?

V podstatě každý, kdo používá informační technologie, které nás obklopují ze všech stran a stali se nedílnou součástí podpory každého byznysu. Díky našemu velmi širokému portfoliu služeb a řešení dokážeme obsloužit menší a středně velké firmy i velké společnosti.

Jsou majitelé českých firem nakloněni využívání externích firem pro správu IT, nebo si stále drží svá IT oddělení? Lze v této oblasti pozorovat nějaký trend?

Ano, stále si společnosti budují a udržují svá IT oddělení. Je to jako v partnerském životě. Když něco máte a jste s tím spokojeni, nechcete měnit. Ale přibývá stále více a více situací, kdy to nejde, chybí kvalifikované personální zdroje nebo je neekonomické je udržovat či rozvíjet v potřebném množství tak, jak se dynamicky vyvíjí IT technologie. V takové chvíli jsme schopni poskytnout dílčí nebo i komplexní IT služby a uspokojit potřeby i náročného zákazníka. V této oblasti nabízíme ucelený komplex služeb – detaily najdete na www.JsmeVaseIT.cz

Jakou budoucnost v tomto ohledu vidíte?

Situací, kdy se firmy budou věnovat svému primárnímu byznysu a starost o IT (či jeho část) budou předávat externím specialistům, bude přibývat. Tak, jak se to běžně už nějakou dobu děje v jiných oblastech, jako jsou auta a další nutné opakovatelné a specializované věci pro provoz firem. Významně tomu pomáhá vývoj technologií (cloud a jeho hybridní scénáře s propojením s lokálním IT) a jejich ceny i náklady na budování kvalifikovaných specialistů a jejich zastupitelnost.  My díky dostupným stovkám specialistů napříč ČR jsme schopni tyto aktuální i budoucí zadání zvládnout a nabídnout ekonomicky daný typ služeb i středním a menším firmám.

Chystáte v současné době nějaké novinky pro své zákazníky? 

Již delší dobu prezentujeme výše zmíněný koncept služeb „JSME VAŠE IT“ ve kterém říkáme „Zákazníku, věnuj se své klíčové oblasti podnikání či aktivit a starost o IT (či jeho potřebnou část) nechej na nás.“ Koncept je hlavně o důvěře a partnerském vztahu, který musí být oboustranně výhodný. Ukazatelem, že tento model funguje, je zvyšující se počet zákazníků. Nedávno jsme do konceptu doplnili i novou službu AC Bezpečnostní dohled, kterou poskytujeme pomocí vlastního bezpečnostního týmu a zázemí AC Security Operations Center. Jedná se o trvalý bezpečnostní dohled, který monitoruje lokální kybernetické bezpečnostní události. Tento systém nám pomáhá i v požadavcích, které souvisí s GDPR legislativou.

 

 

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2018

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

ODBORNÝ GARANT

Logo - CRIF - Czech credit bureau

AUDITOR

Logo - nsg morison

PARTNEŘI

Logo - MasterCard Logo - ČESKÁ MINCOVNA Logo - TRIVI Logo - FARMAX Logo - CzechTrade Logo - Dermacol Logo - JK JITKA KUDLÁČKOVÁ Logo - BREE Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo Logo - TLC Logo - presentigo Logo - blue holiday Logo - Ogilvy Public Relations Logo - DHL Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR Logo - mediarex Logo - DENTALO Logo - FERTI CARE Logo - ORGANIC WINES Logo - Buddha-Bar Hotel Prague Logo - BELVEC Logo - ZÁTIŠÍ GROUP

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Logo - Franchising.cz Logo - Franchising.cz Logo - Svět Průmyslu Logo - Reg TV Logo - LIVE SIGNAL Logo - Mladá fronta Logo - First class

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Logo - Trade Logo - Age Logo - Bonuss.cz Logo - Inpublic Group Logo - A11 Logo - XANTYPA Logo - EPRAVO.CZ Logo - DENÍK Logo - ČR PLUS Logo - ČR PLUS Logo - Czech Slovak Leaders Logo - Madam Business Logo - INNOVATION Logo - Parlamentní listy Logo - TÝDEN Logo - Marketing and Sales Logo - Brands and Stories Logo - INSTINKT Logo - BYZMAG Logo - s-press, výjimečné ženy