Loading...

KONFERENCE WOMEN IN BUSINESS: PODNIKÁNÍ V DOBĚ COVID-19

10.08.2020

Tradice jsou tradice a nic na tom nezměnila ani pandemie koronaviru, se kterou jsme se všichni museli v uplynulých měsících vypořádat.

V prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba se sešli ženy-podnikatelky a další členové Podnikatelské platformy Helas nejen na konferenci Women in Business jejímž podtitulem bylo „Podnikání v době COVID-19,“ ale také proto, aby byli svědky vyhlášení 13. ročníku projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

„Celá soutěž i nominace se letos dostaly kvůli pandemii Covid-19 do zcela nového kontextu. Firmy možná nemají takovou chuť „bojovat“ o vítězství v době, kdy hledají nové cesty, nové příležitosti a sledují nastalé změny. Stačilo totiž jen pár týdnů, aby bylo mnohaleté úsilí vážně narušeno. Velmi silně vnímám, že právě v této době je obzvlášť důležité, aby podnikatelé a podnikatelky mohli využít bezpečný prostor, ve kterém si mohou navzájem pomoci, podpořit se a také sdílet své zkušenosti. Místo, kde mohou bez obav diskutovat,“ říká zakladatelka OCP a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová s tím, že také proto se v Agentuře Hela rozhodli, i přes omezení, která vládní opatření přinesla, nezastavit a dál intenzivně pracovat na rozvoji a fungování všech projektů. Jen se více než kdy dříve přesunuli do online prostředí. Díky online talk show a webinářům tak myšlenku „BUDUJEME HRDÉ ČESKO šířili i v době, kdy celá naše zem čelila novým výzvám.

Za uplynulých 12 ročníků se projektu zúčastnilo 196 185 podnikatelek, z nichž vzešlo 5829 semifinalistek, následně 758 finalistek a 128 vítězek. A další k nim přibydou již v listopadu. Letos splnilo kritéria více jak 32,5 tisíce podnikatelek, z nichž odborný garant, společnost CRIF – Czech Credit Bureau nominoval 1411 semifinalistek. Celkem 867 z nich se o vítězství utká v kategorii MALÁ společnost, 368 jich bude soutěžit v kategorii STŘEDNÍ společnost a vítězky kategorie VELKÁ společnost vzejdou ze 176 firem.

Součástí konference byla i velmi zajímavá talkshow, v níž se čeští podnikatelé a podnikatelky svěřili se svými zkušenostmi s fungováním v tomto nelehkém období, které je snad již za námi. Pravdou totiž je, že pandemie COVID-19, a s bojem proti ní spojená vládní opatření, poznamenala každého podnikatele, bez ohledu na to, v jakém oboru působí. O své příběhy z doby karantény se podělily spoluzakladatelka oboru laserové a estetické dermatologie v Česku a zakladatelka Kliniky Esthé laser clinic MUDr. Hana Raková, majitelka a jednatelka společnosti RUTEX CZ Kamila Brzezinová, majitelka a jednatelka zámku Loučeň Kateřina Šrámková, která je zároveň i patronkou letošního ročníku Ocenění Českých Podnikatelek, spolumajitelka společnosti USSPA Kateřina Kadlecová, zakladatelka a CEO společnosti Lifefood Czech Republic Tereza Havrlandová. Úspěšné české podnikatelky v diskuzi doplnili i dva pánové, a to zakladatel a vedoucí lékař pražské kliniky Ferticare Prague a karlovarského Institutu reprodukční medicíny a genetiky Petr Uher a ředitel polikliniky Program Health Plus Oldřich Šubrt.

„Jsem velmi ráda, že se celá konference nesla v pozitivním duchu, když rezonovala slova jako spolupráce, výzva nebo příležitost. Ačkoli byli všichni nějakým způsobem v uplynulých měsících omezeni ve svém fungování, nerezignovali na své plány, nevzdali svou snahu jít dál a pokračují ve své cestě za úspěchem. A to je přesně to, co spojuje všechny členy našich projektů včetně Ocenění Českých Podnikatelek, které jsou součástí Podnikatelské platformy Helas,“ dodává Helena Kohoutová.

Hosty konference Women in Business – PODNIKÁNÍ V DOBĚ COVID–19 byli:

  • PETR MANDA, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB
  • DARINA VODRÁŽKOVÁ, Strategy Lead společnosti DAQUAS
  • KATEŘINA ŠRÁMKOVÁ, majitelka a jednatelka zámku Loučeň, patronka 13. ročníku OCP
  • PETR UHER, Zakladatel a vedoucí lékař pražské kliniky Ferticare Prague a karlovarského Institutu reprodukční medicíny a genetiky
  • OLDŘICH ŠUBRT, Ředitel polikliniky Program Health Plus
  • HANA RAKOVÁ, MBA, spoluzakladatelka oboru laserové a estetické dermatologie v Česku a zakladatelka Kliniky Esthé laser clinic
  • KAMILA BRZEZINOVÁ, majitelka a jednatelka RUTEX CZ
  • KATEŘINA KADLECOVÁ, spolumajitelka USSPA
  • TEREZA HAVRLANDOVÁ, zakladatelka a CEO Lifefood Czech Republic

 

Akce byla uspořádána v souladu s aktuálními bezpečnostními nařízení „Covid“.

Fotografie naleznete ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2022

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - DATACLUE S.R.O.
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - Microsoft

Partneři

Logo - AGROVÁPNO, s.r.o.
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - A - GIGA, s.r.o.
Logo - BEWIT
Logo - Camp Center International s.r.o.
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - ETERNAL by Helena
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - ETIFLEX, s.r.o.
Logo - ET PACTUM
Logo - FEMMS, Ing. Metodějka Stoklásková
Logo - DANDELION
Logo - Dvacetiminutovka
Logo - DOBRÁ TISKÁRNA
Logo - Harmonelo
Logo - Hotel Studánka****
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - IN-EKO TEAM s.r.o.
Logo - KLIMSZ
Logo - KSENA, s.r.o.
Logo - NewWaterMeaning s.r.o.
Logo - OGILVY
Logo - Palatinum
Logo - Photodienst Brno
Logo - SAMAK poradenská skupina
Logo - Soukromá klinika LOGO, s.r.o.
Logo - VERE PRAGUE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ

Partneři slavnostního dne

Logo - SIKO KOUPELNY a.s.
Logo - HealthyLongevity.clinic s.r.o.

Mediální partner

Logo - AGE
Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP
Logo - BusinessInfo.cz