Loading...

S KetoDiet Nehladovíte

26.09.2018

S KetoDiet nehladovíte

 

Proteinová dieta pomůže nejen zhubnout. Má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou, říká Martina Dvořáková, výživová specialistka KetoDiet.

Představte nám prosím KetoDiet a produkty, které nabízíte?

Společnost KetoDiet je česká značka, která působí na našem trhu od roku 2011. Nabízíme celou řadu proteinových výrobků od proteinových kaší, nápojů, pudinků, polévek, omelet, sladkých palačinek až po proteinové tyčinky. Novinkou jsou nyní i smoothie. Všechny naše jídla jsou určena jako náhrada stravy do redukčního programu. Výborně je lze ale také využít jako doplněk do vyváženého jídelníčku. Pro jejich snadnou přípravu je můžeme využít především tam, kde nemáme možnost jíst běžné jídlo. Naše nízkosacharidová proteinová jídla a nápoje, které jsou navíc obohacené o vitamíny a minerály, můžete zařadit i do svého běžného jídelníčku. Je jen na vás, zda si je dáte jako zdravou snídani, svačinu, rychlý oběd nebo lehkou večeři. Navíc je většina našich proteinových produktů zcela bez lepku.

 

Co to vlastně je proteinová dieta a jak funguje?

Princip proteinové diety objevil v 70. letech 20. století americký profesor George. L. Blackburn. 

Úbytek kilogramů při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza, který ve vašem těle nastane tehdy, když snížíte příjem sacharidů na minimum. Ketóza totiž vašemu tělu umožní cíleně spalovat uložené tuky. Proto je hubnutí s proteinovou dietou efektivní a bezpečné a na rozdíl od jiných způsobů hubnutí vám nehrozí, že přijdete o svalovou hmotu. Celý redukční program máme rozdělený do tří na sebe navazujících kroků. Každá fáze diety by měla být stejně dlouhá. Její délka závisí na množství kilogramů, které potřebujete zredukovat.

 

Pro koho je tento typ diety vhodný a pro koho naopak nikoli?

Proteinová dieta je určena primárně pro klienty, kteří mají vysokou nadváhu až obezitu. U nich je účinnost diety znatelnější díky většímu podílu tukové tkáně. Doporučuji, aby BMI (body mass index) přesahovalo minimálně hodnotu 25,0. To je hodnota, která se uvádí pro nadváhu. U klientů s optimálním BMI (19,0 – 24,9) můžeme redukční program aplikovat jako možnou podporu a nastartování metabolismu. Úbytky hmotnosti ale nebudou tak velké jako u klientů s nadváhou. Proteinová dieta má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou.

 

Problémem téměř každé diety je tzv. jo-jo efekt. Jak je tomu u proteinové diety?

Riziko jojo efektu vzniká tehdy, pokud absolvujete dietu, která byla založena na nízkém energetickém příjmu. Náš organismus si po skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným motivačním začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení váhy je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Důležité je zařazení pohybové aktivity a dodržování racionálního jídelníčku. Naše výživové poradkyně jsou našim klientům nápomocny po celou dobu redukčního programu. Tzn., také po jeho ukončení, kdy klienta navedou na ideální zdravý jídelníček. 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2019

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - Microsoft
Logo - Vodafone
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - DAQUAS

Partneři

Logo - Mastercard
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - FARMAX
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - presentigo
Logo - OGILVY
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - Mediarex
Logo - FERTI CARE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ
Logo - WESTRANS DĚČÍN
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - FRESH CATERING
Logo - 201 CONSULTING
Logo - KLIMSZ
Logo - USSPA
Logo - KETO DIET
Logo - BEWIT

Partneři slavnostního dne

Logo - Volvo Car Czech Republic s.r.o.
Logo - Arabella Fashion
Logo - Český Granát

PARTNEŘI PROJEKTU 2020

Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Svět Průmyslu
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Age
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - MLADÁ FRONTA
Logo - FIRST CLASS
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - CZECH & SLOVAK LEADERS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - TÝDEN
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - INTERVIEW
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP