Loading...

S KetoDiet Nehladovíte

26.09.2018

S KetoDiet nehladovíte

 

Proteinová dieta pomůže nejen zhubnout. Má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou, říká Martina Dvořáková, výživová specialistka KetoDiet.

Představte nám prosím KetoDiet a produkty, které nabízíte?

Společnost KetoDiet je česká značka, která působí na našem trhu od roku 2011. Nabízíme celou řadu proteinových výrobků od proteinových kaší, nápojů, pudinků, polévek, omelet, sladkých palačinek až po proteinové tyčinky. Novinkou jsou nyní i smoothie. Všechny naše jídla jsou určena jako náhrada stravy do redukčního programu. Výborně je lze ale také využít jako doplněk do vyváženého jídelníčku. Pro jejich snadnou přípravu je můžeme využít především tam, kde nemáme možnost jíst běžné jídlo. Naše nízkosacharidová proteinová jídla a nápoje, které jsou navíc obohacené o vitamíny a minerály, můžete zařadit i do svého běžného jídelníčku. Je jen na vás, zda si je dáte jako zdravou snídani, svačinu, rychlý oběd nebo lehkou večeři. Navíc je většina našich proteinových produktů zcela bez lepku.

 

Co to vlastně je proteinová dieta a jak funguje?

Princip proteinové diety objevil v 70. letech 20. století americký profesor George. L. Blackburn. 

Úbytek kilogramů při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza, který ve vašem těle nastane tehdy, když snížíte příjem sacharidů na minimum. Ketóza totiž vašemu tělu umožní cíleně spalovat uložené tuky. Proto je hubnutí s proteinovou dietou efektivní a bezpečné a na rozdíl od jiných způsobů hubnutí vám nehrozí, že přijdete o svalovou hmotu. Celý redukční program máme rozdělený do tří na sebe navazujících kroků. Každá fáze diety by měla být stejně dlouhá. Její délka závisí na množství kilogramů, které potřebujete zredukovat.

 

Pro koho je tento typ diety vhodný a pro koho naopak nikoli?

Proteinová dieta je určena primárně pro klienty, kteří mají vysokou nadváhu až obezitu. U nich je účinnost diety znatelnější díky většímu podílu tukové tkáně. Doporučuji, aby BMI (body mass index) přesahovalo minimálně hodnotu 25,0. To je hodnota, která se uvádí pro nadváhu. U klientů s optimálním BMI (19,0 – 24,9) můžeme redukční program aplikovat jako možnou podporu a nastartování metabolismu. Úbytky hmotnosti ale nebudou tak velké jako u klientů s nadváhou. Proteinová dieta má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou.

 

Problémem téměř každé diety je tzv. jo-jo efekt. Jak je tomu u proteinové diety?

Riziko jojo efektu vzniká tehdy, pokud absolvujete dietu, která byla založena na nízkém energetickém příjmu. Náš organismus si po skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným motivačním začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení váhy je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Důležité je zařazení pohybové aktivity a dodržování racionálního jídelníčku. Naše výživové poradkyně jsou našim klientům nápomocny po celou dobu redukčního programu. Tzn., také po jeho ukončení, kdy klienta navedou na ideální zdravý jídelníček. 

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2018

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

ODBORNÝ GARANT

Logo - CRIF - Czech credit bureau

AUDITOR

Logo - nsg morison

PARTNEŘI

Logo - MasterCard Logo - ČESKÁ MINCOVNA Logo - TRIVI Logo - FARMAX Logo - CzechTrade Logo - Dermacol Logo - JK JITKA KUDLÁČKOVÁ Logo - BREE Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo Logo - TLC Logo - presentigo Logo - blue holiday Logo - Ogilvy Public Relations Logo - DHL Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR Logo - mediarex Logo - DENTALO Logo - FERTI CARE Logo - ORGANIC WINES Logo - Buddha-Bar Hotel Prague Logo - BELVEC Logo - ZÁTIŠÍ GROUP

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Logo - Franchising.cz Logo - Franchising.cz Logo - Svět Průmyslu Logo - Reg TV Logo - LIVE SIGNAL Logo - Mladá fronta Logo - First class

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Logo - Trade Logo - Age Logo - Bonuss.cz Logo - Inpublic Group Logo - A11 Logo - XANTYPA Logo - EPRAVO.CZ Logo - DENÍK Logo - ČR PLUS Logo - ČR PLUS Logo - Czech Slovak Leaders Logo - Madam Business Logo - INNOVATION Logo - Parlamentní listy Logo - TÝDEN Logo - Marketing and Sales Logo - Brands and Stories Logo - INSTINKT Logo - BYZMAG Logo - s-press, výjimečné ženy