Loading...

Trápí nás nedostatek lidí i kolísavé ceny pohonných hmot

28.01.2019

 

Rozšířit podnikání i na oblast cestovního ruchu, takový je plán Ilony Kalové, majitelky a jednatelky dopravní a logistické společnosti KALA TRANS. V zatím posledním ročníku Ocenění Českých Podnikatelek se stala vítězkou v kategorii Střední firma.

Paní Kalová, jaký je Váš podnikatelský příběh? Kdy jste se rozhodla začít podnikat a co Vás k tomu vedlo?

Než jsem začala podnikat, pracovala jsem ve vedoucích funkcích v oboru dopravy a cestovního ruchu. V roce 2008 jsem jako OSVČ začala podnikat v oblasti nákladní i osobní dopravy. Vzhledem k tomu, že jsem založila firmu v době přicházející krize, začátky nebyly vůbec lehké. Nelehké životní situace mě však naučily postarat se o sebe i o druhé a díky tomu jsem krizi překonala. Postupně se nám začalo dařit a v roce 2011 jsem založila firmu KALA TRANS, s.r.o. s 6 zaměstnanci. Od začátku spolupracuji s manželem a následně se k nám také přidali syn s dcerou poté, co dokončili studia na střední a vysoké škole. Po třech letech jsme činnost rozšířili o skladové hospodářství a zabýváme se mimo jiné svozem zásilek v rámci ČR i zahraničí a následně rozvozem k cílovému zákazníkovi.

Proč padla volba právě na oblast transportu a logistiky?

V oboru jsem měla určitou praxi. Poptávka po těchto službách se na trhu začala zvyšovat a neméně důležitý byl i fakt, že manžel i syn tento obor vystudovali.

Jak se Vám podniká v oboru, který ještě celá řada lidí považuje za ryze mužský?

Pro ženu není lehké prosadit se v oboru, který je ryze mužský. Myslím, že žena musí vynaložit více úsilí, aby se prosadila, ale pokud se prosadí, může být její pozice mnohem stabilnější než u některých mužů.  Avšak v podnikání je důležité nejen to, v jakém oboru podnikáme, ale také soubor znalostí a praxe v dalších oborech jako je marketing, management a ekonomické znalosti.

S jakými problémy se v současnosti v tomto oboru musíte potýkat?

Největší problém je získat kvalitní a spolehlivé zaměstnance, dále pak zvyšující se mzdové náklady, které mnohdy neodpovídají produktivitě a odvedeným výkonům. V dopravě jsou mimo jiné velkým problémem nevyzpytatelné výkyvy cen pohonných hmot. Také přístupy některých zemí EU, které se snaží chránit svůj trh, nám neusnadňují naši práci.

Jaké jsou Vaše plány v horizontu následujících tří let?

Mimo dopravy bychom se dále chtěli věnovat také cestovnímu ruchu. Zakoupili jsme menší rekreační areál v Beskydech a rádi bychom se do budoucna věnovali i tomuto oboru.

Stala jste se vítězkou v soutěži Ocenění Českých Podnikatelek, v kategorii Střední firma. Co to pro Vás znamená?

Ocenění si velmi vážím. Je nejen ohodnocením naší práce, ale také povzbuzením a inspirací. Potkala jsem se zde s dalšími ženami, z nichž mnohé podnikají pro ženy v netradičních oborech. Jejich zkušenosti a životní osudy jsou velmi zajímavé.  Přes všechny ty problémy a starosti, s kterými se musíme každodenně potýkat, jsou tato setkávání určitým světlým bodem v našich životech.

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2019

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - Microsoft
Logo - Vodafone
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - DAQUAS

Partneři

Logo - Mastercard
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - FARMAX
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - presentigo
Logo - OGILVY
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - Mediarex
Logo - FERTI CARE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ
Logo - WESTRANS DĚČÍN
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - FRESH CATERING
Logo - 201 CONSULTING
Logo - KLIMSZ
Logo - USSPA
Logo - KETO DIET
Logo - BEWIT

Partneři slavnostního dne

Logo - Volvo Car Czech Republic s.r.o.
Logo - Arabella Fashion
Logo - Český Granát

PARTNEŘI PROJEKTU 2020

Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Svět Průmyslu
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Age
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - MLADÁ FRONTA
Logo - FIRST CLASS
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - CZECH & SLOVAK LEADERS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - TÝDEN
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - INTERVIEW
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP