Loading...

Eliška Hašková Coolidge

Funkce: Majitelka Coolidge Consulting Services

Krátké představení: Narodila se v Praze ve významné české bankovní rodině. V roce 1949 utekla přes hranice s maminkou a bratrem a v roce 1950 odletěla za svým otcem do Washingtonu, který byl nucen zůstat v USA, kde byl v únoru 1948 na služební cestě. Právě tam paní Eliška započala životní pouť vzdělání a úspěchů. Svou kariéru začala nástupem na prestižní Georgetown University School of Foreign Service v roce 1959. Obor diplomacie vystudovala s vyznamenáním. Profesní kariéru zahájila v Bílém domě, kde 18 let pracovala jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů a kde založila a vedla kancelář pro styk s veřejností. Následně 9 let strávila na ministerstvu zahraničních věcí: v osobním štábu ministra; jako zvláštní asistentka pro styk s kongresem v Inter-American Bureau; jako náměstkyně šéfa protokolu Spojených států a jako alternující zástupkyně velvyslance v Organizaci amerických států. I v Americe ale zůstala Češkou, i když se do rodné země mohla vrátit až po dlouhých čtyřiceti letech. Dnes prostřednictvím své agentury Coolidge Consulting Services napomáhá společenským i podnikatelským kontaktům mezi Českou republikou a USA a poskytuje poradenství v otázkách etiky, personalistiky a public relations. Vede kurzy umění a managementu společenského chování, diplomatického a business protokolu pro veřejnost a firmy; a zároveň kurzy zaměřené pro děti a teenagery (www.ehc.cz). Věnuje se etické výchově dětí a jejímu prosazení na základních školách. V roce 2003 byla senátem ČR oceněna jako Významná Češka v zahraničí. V roce 2005 vydala své paměti „Pět amerických prezidentů, česká babička a já“, které byly znovu vydány v roce 2016. V roce 2006 kandidovala do Senátu ČR. Je spoluautorkou úspěšné knihy etikety pro děti „Draka je lepší pozdravit“, která byla vydaná roku 2009 a v roce 2010 se stala nejprodávanější knihou pro děti. Také byla znovu vydaná v roce 2016. Je iniciátorkou projektu ASET (Adopt a School for Ethics in our Children and Trust in our Society) pro etickou výchovu v základních školách. Je členkou fakulty Prague Leadership Institute, členkou American Chamber of Commerce Leadership Council. 28. října 2017 byla oceněna státním vyznamenáním od Prezidenta České republiky. 26. listopadu 2019 byla oceněna na Pražském Hradě společnosti Comenius cenou Lady Pro.

Motto: Včerejšek je dávno za námi, ten nezměníme. Zítřek je daleko před námi. Dnešní den je jediný, co změnit můžeme. Žijme ho naplno, s poctivostí, empatií, se sebereflexí a odvahou.

Vyjádření k účasti v porotě a podpory OCP:

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2022

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - DATACLUE S.R.O.
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - Microsoft

Partneři

Logo - AGROVÁPNO, s.r.o.
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - A - GIGA, s.r.o.
Logo - BEWIT
Logo - Camp Center International s.r.o.
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - ETERNAL by Helena
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - ETIFLEX, s.r.o.
Logo - ET PACTUM
Logo - DANDELION
Logo - Dvacetiminutovka
Logo - Harmonelo
Logo - Hotel Studánka****
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - IN-EKO TEAM s.r.o.
Logo - KLIMSZ
Logo - KSENA, s.r.o.
Logo - OGILVY
Logo - Palatinum
Logo - Photodienst Brno
Logo - SAMAK poradenská skupina
Logo - Soukromá klinika LOGO, s.r.o.
Logo - TOMAS ARSOV
Logo - VERE PRAGUE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ

Partneři slavnostního dne

Mediální partner

Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP
Logo - BusinessInfo.cz