Loading...

Eliška Hašková Coolidge

Funkce: Majitelka Coolidge Consulting Services

Krátké představení: Narodila se v Praze ve významné české bankovní rodině. V roce 1949 utekla přes hranice s maminkou a bratrem a v roce 1950 odletěla za svým otcem do Washingtonu, který byl nucen zůstat v USA, kde byl v únoru 1948 na služební cestě. Právě tam paní Eliška započala životní pouť vzdělání a úspěchů. Svou kariéru začala nástupem na prestižní Georgetown University School of Foreign Service v roce 1959. Obor diplomacie vystudovala s vyznamenáním. Profesní kariéru zahájila v Bílém domě, kde 18 let pracovala jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů a kde založila a vedla kancelář pro styk s veřejností. Následně 9 let strávila na ministerstvu zahraničních věcí: v osobním štábu ministra; jako zvláštní asistentka pro styk s kongresem v Inter-American Bureau; jako náměstkyně šéfa protokolu Spojených států a jako alternující zástupkyně velvyslance v Organizaci amerických států. I v Americe ale zůstala Češkou, i když se do rodné země mohla vrátit až po dlouhých čtyřiceti letech. Dnes prostřednictvím své agentury Coolidge Consulting Services napomáhá společenským i podnikatelským kontaktům mezi Českou republikou a USA a poskytuje poradenství v otázkách etiky, personalistiky a public relations. Vede kurzy umění a managementu společenského chování, diplomatického a business protokolu pro veřejnost a firmy; a zároveň kurzy zaměřené pro děti a teenagery (www.ehc.cz). Věnuje se etické výchově dětí a jejímu prosazení na základních školách. V roce 2003 byla senátem ČR oceněna jako Významná Češka v zahraničí. V roce 2005 vydala své paměti „Pět amerických prezidentů, česká babička a já“, které byly znovu vydány v roce 2016. V roce 2006 kandidovala do Senátu ČR. Je spoluautorkou úspěšné knihy etikety pro děti „Draka je lepší pozdravit“, která byla vydaná roku 2009 a v roce 2010 se stala nejprodávanější knihou pro děti. Také byla znovu vydaná v roce 2016. Je iniciátorkou projektu ASET (Adopt a School for Ethics in our Children and Trust in our Society) pro etickou výchovu v základních školách. Je členkou fakulty Prague Leadership Institute, členkou American Chamber of Commerce Leadership Council. 28. října 2017 byla oceněna státním vyznamenáním od Prezidenta České republiky.

Motto: Včerejšek je dávno za námi, ten nezměníme. Zítřek je daleko před námi. Dnešní den je jediný, co změnit můžeme. Žijme ho naplno, s poctivostí, empatií, se sebereflexí a odvahou.

Vyjádření k účasti v porotě a podpory OCP:

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2020

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ESOP

Hlavní partner

Logo - Microsoft
Logo - Vodafone
Logo - Generali Česká pojišťovna
Logo - DAQUAS

Partneři

Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - FARMAX
Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - presentigo
Logo - OGILVY
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - Mediarex
Logo - FERTI CARE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ
Logo - INCA COLLAGEN
Logo - FRESH CATERING
Logo - KLIMSZ
Logo - USSPA
Logo - KETO DIET
Logo - BEWIT
Logo - RUTEX CZ
Logo - Palatinum
Logo - Palatinum
Logo - Vinařství Maláník - Osička
Logo - ADVANCED MEDICAL SOLUTIONS
Logo - Hotel Studánka****
Logo - ESTHÉ LASER CLINIC

Partneři slavnostního dne

Logo - Volvo Car Czech Republic s.r.o.
Logo - Franck Provost Česká republika

Mediální partner

Logo - Franchising.cz
Logo - ČIANEWS
Logo - Reg TV
Logo - TRADE NEWS
Logo - Age
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - MLADÁ FRONTA
Logo - FIRST CLASS
Logo - DENÍK
Logo - ČR PLUS
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - S-PRESS
Logo - PREMIUM MEDIA GROUP