Loading...

Vítězky

Jubilejní 10. ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který zviditelňuje úspěchy českých žen, již zná své vítězky. V letošním roce porota vybírala oceněné ze 115 finalistek.

České podnikatelky získaly ocenění ve třech kategoriích podle velikosti firmy a také tři speciální ocenění pod patronací generálního a hlavních partnerů projektu. Jedna z finalistek si pak odnesla Cenu za výjimečný růst firmy. Ministerstvo průmyslu a obchodu, které převzalo záštitu nad letošním 10. ročníkem, pak v rámci projektu Ocenění Českých Podnikatelek udělilo Medaili ministra průmyslu a obchodu.

Cílem projektu OCP je vyzdvihovat a oceňovat české ženy, jež jsou schopné díky svému umu a odvaze vydat se svou vlastní cestou, zakládat úspěšně fungující firmy a využívat nejrůznějších moderních technologií, které jim na této jejich cestě pomáhají. „Prostřednictvím projektu Ocenění českých podnikatelek se již od samého jeho začátku snažíme podporovat vzdělávat a oceňovat transparentní podnikání v České republice a vytvářet nové příležitosti. Oceňujeme ženy, které podnikají, dosahují výborných ekonomických výsledků a stojí za nimi silné životní i podnikatelské příběhy. Ty pak mohou být inspirací jak pro ženy, které již podnikají, nebo o vlastním podnikání teprve přemýšlí. Dobrou zprávou je, že takových je mezi námi čím dál tím víc a počet žen v byznysu každým rokem stoupá, od loňského roku to je o 35 procent,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová.

Jak již bylo zmíněno, záštitu nad letošním jubilejním ročníkem převzali Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. To se také rozhodlo jedné z finalistek udělit Medaili ministra průmyslu a obchodu. „V posledních pěti letech o živnost zažádalo dvakrát více žen než mužů. Svou podnikatelskou cestu mají oproti mužům leckdy trnitější, a proto si jejich úsilí zaslouží maximální podporu. Zároveň považuji za důležité jejich podnikatelské aktivity zviditelňovat. A právě udělení Medaile ministra průmyslu a obchodu je k tomu vhodnou příležitostí. Pro mnohé z nich to může být důkazem, že jejich snahu dokážeme patřičně ocenit,“ vyjádřil svou podporu ženám-podnikatelkám ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

V letošním roce bylo z databáze odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau na základě splnění podmínek soutěže vybráno 23 650 potenciálních kandidátek, z nich bylo nominováno na základě ratingu 938 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Do finále se pak přihlásilo 115 finalistek. V kategorii Malá společnost se kvalifikovalo 72 finalistek, v kategorii Střední společnost je to 20 finalistek, a konečně v kategorii Velká firma postoupilo 17 finalistek.

„Veškeré analýzy, které jsme v poslední době prováděli, ukazují na rostoucí význam českých podnikatelek jak z hlediska stoupajícího počtu obchodních společností vlastněných ženami či pozitivních výsledků jejich podnikání, tak z pohledu nízké míry výskytu varovných informací u daných společností. To zároveň ukazuje na zvyšující se význam celé soutěže. Proto rádi do Ocenění Českých Podnikatelek přispíváme jako odborný garant hodnocením přihlášených podnikatelek prováděném na základě ratingu,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Medailonky vítězek
10. ročníku

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK

Ocenění Českých Podnikatelek stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Auditor

Logo - ECOVIS FACTA

Hlavní partner

Logo - Microsoft

Partneři

Logo - Auto Průhonice - autorizovaný dealer vozů Volvo
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - Barna Medical s.r.o.
Logo - BEWIT
Logo - ČSOB
Logo - ETERNAL by Helena
Logo - EVOLVE
Logo - DANDELION
Logo - DOBRÁ TISKÁRNA
Logo - IDC - FOOD, s.r.o.
Logo - IN-EKO TEAM s.r.o.
Logo - Kv.Řezáč, s.r.o.
Logo - Nadační fond Jany Zimové
Logo - OGILVY
Logo - Photodienst Brno
Logo - RESPILON
Logo - TALERS
Logo - VERE PRAGUE
Logo - ZÁMEK LOUČEŇ

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partner

Logo - AGE
Logo - Franchising.cz
Logo - TRADE NEWS
Logo - Inpublic Group
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - ČR PLUS
Logo - HORIZONT POINT
Logo - MADAM BUSINESS
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - BusinessInfo.cz